Endrik Randoja, Confent

  E XEX (execs, executives – juhid) annab tegevjuhtidele, keskjuhtidele ning teistele tiimijuhtidele nõu ja jõudu oma meeskonna vedamiseks. Jõuad rohkem ja rahulikumalt, kui suudad oma inimesi hästi suunata. Räägime olukordadest, kui juhtimist on tõesti hädasti vaja: suurprojektid, kiire kasv, vähesed ressursid, kaasatõmbamine, kriis jne. Et need võimalikult värvikalt Sinuni tuua, oleme esinema palunud erinevate elualade tegijaid, kelle sõnumid keskendame ühte pärastlõunasse. Sumedasse aprilliõhtusse suundud suurema energiaga ja praktiliste nippidega oma tiimi juhtimiseks. Vaadake alt lisa!

Esinejad & teemad

Henrik Dettmann
Väheste ressurssidega võidule

Henrik Dettmanni arvates saab treenerid jagada kaheks: broilerikasvatajateks ja mahetalunikeks. Esimesed tahavad kiiret tulemust, teiste jaoks on oluline koos kasvamine ja areng. Võidud on viimase puhul meeldivaks kõvaltooteks. Dettmann on viinud Soome esmakordselt korvpalli MM-finaalturniirile. Suurte korvpalliriikide jaoks poleks selles midagi erilist, küll aga väikese Soome jaoks. Dettmann jagab, kuidas väheste ressurssidega head tulemust teha.

Oskar Metsavaht
Inspiratsiooni ammutamine

Oskar Metsavaht on eesti soost Brasiilia moelooja. Ta asutas üleilmse moebrändi Osklen, mis ammutab inspiratsiooni cariocade lume-, lainelaua- ja rulakultuurist. Eestil on tema südames tähtis koht ja nõnda on ta Eesti aukonsul Rio de Janeiros. Uurime telesilla vahendusel, mil moel moemaja juht ise ideid ja energiat ammutab ning seda oma kaaslastega jagab. Sest töötajad on just täpselt nii innustunud, kui innustunud on nende juht. 

Erik Sakkov
Kahtlejate kaasamine

Erik Sakkov on Eesti müügimees nr 2 (kohe presidendi järel). Ta meelitab Eestisse välismaiseid lennufirmasid. Eestist ahvatleva sihtpunkti maalimine nõuab inspireerimise oskust. Asume ju ääremaal. Läbi oma karjääri on Erik näinud, kuidas julged ideed ei realiseeru või keeratakse kihva. Kuidas inimesed enda poole võita ja inspiratsiooniga nakatada? Kuidas alustada ja kuidas alustatu lõpuni viia?

Katre Kõvask
Meeleolu loomine

Katre Kõvask on juba ligi 15 aastat seilanud toidutööstuse edukate tegijate pardal. Juhatuse tööd on ta teinud nii Öselis, Nordicus kui Premias, kuid täna on ta juhatuse esimehe rollis. Milline roll on tema karjääris olnud positiivsel meeleolul? Kuidas on võimalik tiimis head meeleolu luua ja hoida? Kuidas säilitada tiimi avatud hoiakud ka siis, kui teed kiiret karjääri?

 

Vladimir Voloshin
Vene partneri mõistmine

Vladimir Voloshin on unikaalses positsioonis, sest tal on kogemust Eesti, Briti ja Vene juhtimisstiiliga. Tiimi edukaks juhtimiseks on vaja mõista nende erisusi. Eriti hetkel, kui Venemaaga seoses on õhus palju küsimusi. Kuidas mõjutavad poliitilised arengud ärisuhteid? Millised on vene juhtimise eripärad ja kas on oodata muudatusi? Mida arvestada suheldes vene päritolu kolleegi, kliendi või juhiga?  

Veronika Portsmuth
Suurprojekti juhtimine

Veronika Portsmuth on Eesti dirigent ja õppejõud. Ta oli 2011. aasta suvel toimunud noortelaulupeo “maa ja ilm” kunstiline juht, olles selles rollis läbi aegade noorim. Koor on juba iseenesest suur organisatsioon ning laulupeol on neid terve maa ja ilm. Ka ettevõtes on juhtidel aegajalt vaja vedada oma tiimist palju mahukamaid suurprojekte. Uurime laulupeo näitel, millised on ohud ja kuidas töö hästi ära teha.

Jüri Kaljundi
Kiire kasv ja uuenemine

Jüri Kaljundi on Eesti tehnoloogia start-up’ide grand old man. Ta asutas CV Online’i ja tegi eduka exiti. Ta on asutanud mitu erineva saatusega start-up’i ja näinud kõrvalt kümnete start-up’ide lendutõusu Garage48 üritustelt. Kuidas juhtida inimesi kiires kasvus ja teadmata täpset lõpptulemust? Mis neid edasi viib? Kas see on paljundatav igasse organisatsiooni? Mis selleks tegema peaks?

 

David Vseviov
Autokraatlikult või demokraatlikult?

David Vseviov ajaloolasena usub, et ajalool on kombeks ennast korrata. Sestap tasub uurida möödunud aegade suurte juhtide otsuseid ja nende tagajärgi. Demokraatia ja autokraatia juhtimises on dilemma, millele ei ole õiget vastust. Millised näited ja olukorrad ajaloost toetavad üht? Aga millised teist? Mida saab sellest õppida igapäevaste juhtimisotsuste tegemisel?  

Kol-ltn Vahur Karus
Kriisis tegutsemine

Kol-ltn Vahur Karus oli 2007.aastal Eesti kontingendi ülem Afganistanis, 2003. aastal juhtis ta välisoperatsioonil Kosovos sõjaväepolitsei rühma Estpatrol-7. Aastatel 2009-2013 oli Karus Scoutspataljoni ülem ja täna kaitseväe juhataja sõjaline nõunik. EXEX-il räägib ta, kuidas lahingutegevuses tiim töötab, kuidas tagatakse selle tegutsemisvõime ning mida saab sellest õppida näiteks logistikaosakonna juhataja.

Olav Osolin
Hoiab ohjas, annab hoogu!

Olav Osolini nägu kõlab teile ehk tuttavalt, kuid EXEXil ei hinda ta esinejate moondumisoskust või turunduslahendusi, vaid tema ülesanne on kogu üritust ohjas hoida ning vajadusel sellele hoogu juurde anda. Kuna Osolin on hinnatud intervjueerija, kes on alati vaataja poolel, siis hoolitseb ta kindlasti ka selle eest, et igast esinejast saaks viimanegi mahl välja pigistatud.

Programm

12:30 Registreerimine ja suhtlemine
13:00 Millal olla autokraat ja millal demokraat?
David Vseviov, ajaloolane

 • Millised näited ja olukorrad ajaloost toetavad demokraatiat? 
 • Millised aga autokraatiat? 
 • Mida saab sellest õppida igapäevaste juhtimisotsuste tegemisel?

13:25 Kuidas kahtlejaid sütitada ja kaasata?
Erik Sakkov, Tallinna Lennujaama turundusdirektor

 • Kuidas inimesed enda poole võita ja inspiratsiooniga nakatada? 
 • Kuidas alustada ja kuidas alustatu lõpuni viia? 

13:45 Kuidas luua tiimis head meeleolu?
Katre Kõvask, Premia juhatuse esimees

 • Miks on hea meeleolu tiimis oluline? 
 • Kuidas enda ja tiimi meeleolu hoida? 
 • Mis muutub, kui keskjuhist saab tippjuht? 

 
14:10 Mida õppida tegutsemisest lahinguolukorras?
Vahur Karus, Eesti kaitseväe juhataja sõjaline nõunik

 • Mida teha, kui olukord ei vasta planeeritule? 
 • Mil moel säilitada tegutsemisvõime ka pingelistes oludes? 

14:30 Hiline lõuna ja suhtlemine
15:00 Kuidas juhtida loomekollektiivi?
Veronika Portsmuth, dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud

 • Millised on loomekollektiivi juhtimise eripärad? 
 • Kuidas nendega toime tulla? 
 • Mida õppida koorijuhtimisest? 
 •  

15:20 Kuidas kiiret kasvu juhtida?
Jüri Kaljundi, start-up ettevõtja

 • Mis inimesi start-up ettevõtetes edasi viib? 
 • Kas see on paljundatav igasse organisatsiooni? 
 • Mis selleks tegema peaks? 

 
15:50 Kuidas mõista vene partnerit?
Vladimir Voloshin, William Grant & Sons Distillers Ltd. Venemaa turundusjuht

 • Mida tehakse idapiiri taga teisiti? 
 • Mida arvestada suheldes vene päritolu kolleegi, kliendi või juhiga? 
 • Mida tasuks Venemaaga asju ajades mõista? 

16.15 Kuidas juhina energiat leida? (Skype salvestus)
Oskar Metsavaht, Oskleni moebrändi looja, Eesti Aukonsul Rios

 • Miks peab juht olema inspireeriv? 
 • Kuidas Oskar ideid ja energiat ammutab? 
 • Mil moel seda oma kaaslastega jagab? 

16:30 Kuidas peksupoistest hundikari arendada?
Henrik Dettmann, Soome korvpallikoondise peatreener

 • Kuidas õnnestus Soome koondis MM-turniirile võidelda?
 •  Milline roll on tiimi juhtimises lugudel?
 • Kas oled juhina broilerikasvataja või mahepõllumees? 

17:00 EXEX 2014 lõpp ja muljetamine

Soovitajad

Raivo Vare, majandusekspert ja ettevõtja

“Tugeva sisu ja väga võimekate esinejate kokkupanemise võime, atraktiivsete ja inspireerivate töövormide kasutamine ning sündmuste ladus korraldus. Need kolm suurepäraselt ja tulemuslikult teineteist täiendavat võimekust iseloomustavad tegijaid juhtimis- ja liidrikoolituste-konverentside vedamisel. Koostööd oleme teinud juba Tartu Juhtimiskonverentside ajast, üle 12 aasta.”

Peter Fisk, Genius -raamatute sarja autor

“Confent team is visionary at designing and organising conferences both on their own,  and with various different partners.”

Tiit Paananen,  ettevõtja

“Head ideed ja sujuv korraldus on Confenti tegijatele normaalsus.”

Kati Kusmin,  Baltika müügidirektor

“Ole sa kuulaja või esineja,  ühtviisi oodatult tunnevad end Confenti poolt ellu kutsutud üritustel mõlemad. Võin kinnitada. Confenti ettevõtmistel veedetud aeg on hea investeering – ühtaegu mõnus ja inspireeriv,  nii äratundmis- kui avastamisrõõmu pakkuv.”

Osalemine

EXEX toimub 30. aprillil Arigato Keskuses, Rannamõisa tee 3. Osalemistasu ei tohi olla takistuseks ja hoiame hinna rekordmadalana. Ühe osaleja osalustasu on 150 eurot. Kui aga tuled kahekesi või suurema pundiga, siis vaid 100 eurot (+km). Kui osalejaid on mitu, kirjutage nende nimed teineteise järele ja eraldage palun komadega. Märkige vaid üks kontaktisiku e-maili aadress ning kontakttelefon. Registreerimine lõpeb 25. aprillil. Kuid oleksime püstiogarad kui ei võtaks vastu häid osalejaid ka veel esmaspäeval. Ja eriti häid veel ka teisipäeva hommikupoolikult. Pange aga kirja!  NB! Ettekanded on eesti ja inglise keeles ilma tõlketa, sest tõlge rikuks vahetu kogemuse.

Aga räägime ajast ka. Kuna aeg on kallis, kestab intensiivne programm vaid ühe pärastlõuna. Programm algab kell 12:30 ja lõpeb kell 17:00. Küll aga on külalised oodatud mõtteid vahetama lõunapausil ja pärast sündmuse lõppu Halloweeni Klubis. Küsi lisa endrik@confent.com.

Error: Contact form not found.

Meist

Confenti tiim on konverentse korraldanud 15 aastat. Confenti asutaja Endrik Randoja on Heateenindus.ee ja Best-Marketingi kaasasutaja ja oli Tartu Juhtimiskonverentsi ning Liidrite Foorumi programmijuht. Viimased 5 aastat oleme olnud avalikkusest eemal ja aidanud hoopis tublidel ettevõtetel oma töötajaid ja kliente kõnetada. Oma inimesed on meile usaldanud Swedbank, Danske Bank, Nordea Pank, Microsoft, Eesti Energia, FinanceEstonia, Volkswagen, MasterCard, Scania, Samsung, EMT jne. Nüüd oleme tagasi! EXEX on meie 15 aasta kogemuse ja klientide poolt tagasisides pakutud hullude ideede vili.

Confent LLC is an edutainment company dedicated to develop and inspire professionals at work. Contact us: Pargi Str. 23, EE-11620 Tallinn, Estonia. E-mail endrik@confent.com

EXEX 2014
PAYMENT SOLUTIONS EXEX
FINANCE ESTONIA INTERNATIONAL FORUM
PROPERTY MANAGEMENT EXEX
MICROSOFTI HARIDUSKONVERENTS
ENTERPRISE MOBILITY EXEX
SWEDBANK CARD PAYMENT FORUM
LIIDRITE FOORUM
CAR FLEET EXEX
HARIDUSJUHTIDE AASTAKONVERENTS
TRUCK FLEET EXEX